Motywy zwierzęce zaznaczają swoją obecność nie tylko na ubraniach. W salonach Gaba spotykamy je również na torebkach i dodatkach. Czy motyw zwierzęcy to propozycja tylko dla Pań „z pazurem”? Trochę tak, trochę nie!

Na pewno każda kobieta może sobie na nie pozwolić, ale… pamiętaj takie wzory mają charakter, przykuwają wzrok i nie nadają się na każdą okazję. Pomimo to na bazie zwierzęcych wzorów można skomponować stylizacje od sportowych po eleganckie, jednak należy zachować umiar!

W obecnym sezonie wiosna- lato 2016 projektanci postawili na wykorzystanie zwierzęcych motywów na materiałach w całości zadrukowanych. Deseń ten występuje w naturalnych, rzeczywistych barwach, kolorowe wydanie cętek, panterek, pasków zebry, skóry węża itp. jest w tej chwili passe.

Tak jak w przypadku innych innych wzorów, noszenie zwierzęcych motywów uzależniaj od walorów swojej sylwetki. Bardzo często takie wzory uwydatniają, optycznie poszerzają działając na Twoją niekorzyść.

Nie komponuj drapieżnych motywów z ekstrawaganckimi fasonami.

Duże znaczenie ma typ materiału, desenie tego typu noś na tkaninach dobrego gatunku.

Pamiętaj aby komponując swoją stylizację wybrać tylko jeden element garderoby o zwierzęcym deseniu, nawet gdyby miały być to tylko kolczyki. Nie dobieraj nic więcej, a w szczególności nie łącz ze sobą różnych zwierzęcych motywów.

Stylizacje na bazie deseni z półki fauny nie lubią zestawiać się z mocnymi barwami, pamiętaj o tym.

Skorzystaj ze stonowanych, przygaszonych kolorów tj. biel, czerń, beż, granat czy khaki. Uzupełniaj stylizacje „gładkimi” elementami garderoby bez dodatkowych aplikacji czy wzorów.

 

Postępując zgodnie  z naszymi zasadami, masz szansę na stworzenie stylizacji pełnej klasy i oryginalności! Ciekawa naszego asortymenty w tej tematyce? Sprawdź nasze lokalizacje i odwiedź nas osobiście!