Jesteś kobietą o rubensowskich kształtach i nie wiesz co na siebie założyć?

 

Każda kobieta jest piękna. Z takiego założenia wychodzi mnóstwo panów, a my nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. Na samym początku musimy bowiem uświadomić sobie, że to, jak jesteśmy postrzegane, zależy od nas samych. Zadbana i dobrze ubrana kobieta rozpali bowiem męskie zmysły niezależnie od tego, jaki rozmiar nosi. Niniejszy artykuł poświęcamy więc paniom o rubensowskich kształtach, które mimo swojej wagi, chcą wyglądać pięknie i cieszyć się dobrym samopoczuciem każdego dnia.

Puszyste kobiety mają wiele atutów, których zazdroszczą im szczuplejsze koleżanki. Dzięki odpowiedniemu doborowi ubrań, mogą podkreślić zalety swojej figury oraz zamaskować jej ewentualne mankamenty. Poniższe porady kierujemy do Pań, których rozmiarem jest dumne (X)XL! W sformułowaniu kilku podstawowych prawideł, pomogli nam specjaliści ze sklepu Gaba.

Odpowiedni rozmiar

Najczęściej popełnianym błędem przez panie, które martwią się dodatkowymi kilogramami, jest wybieranie ubrań zbyt luźnych. Wychodzą one bowiem z założenia, że workowata garderoba ukryje wszelkie mankamenty sylwetki. To prawda, ale dlaczego jednocześnie mamy zamaskować atuty naszego ciała? Zbyt luźna odzież uczyni sylwetkę bezkształtną i wbrew powszechnemu przekonaniu sprawi, że będzie ona wyglądała po prostu bez wyrazu. Często mamy do czynienia również z kobietami, które popadają w nadmierny optymizm. Uważają bowiem, że zakup mniejszych ubrań zmotywuje je do szybkiego zrzucenia kilogramów, po paru dniach diety próbują się więc wcisnąć w przyciasne ciuszki, co również nie służy sylwetce. Lekarstwo na problem rozmiaru jest jedno – wybieramy zawsze ten właściwy, odpowiedni, gdyż sylwetkę kształtuje się bowiem za pomocą fasonu i kroju – to właśnie dzięki tym dwóm elementom możemy zdziałać cuda.

Bielizna

Modelowanie ciała rozpoczynamy od inwestycji w bieliznę. Na tym poziomie kształtowanie sylwetki odbywa się bowiem najintensywniej. Odpowiednio dobrany biustonosz pozwoli wyeksponować obfity biust, może także pomóc stworzyć talię. Majtki z podwyższonym stanie utrzymają w ryzach dodatkowe fałdki, dzięki czemu nawet odważne kreacje będą się prezentować lepiej.

Kolorystyka

Wiele Pań uważa, że jedynym rozwiązaniem w przypadku dodatkowych kilogramów jest wybór ciemnych, najlepiej czarnych ubrań. To prawda – czarny faktycznie wyszczupla, ale nie odejmie nam dodatkowych 15 kilogramów. Powinnyśmy więc postawić na ubranie zróżnicowane kolorystycznie, trzymając się zasady, że dół – spodnie lub spódnica – powinny być ciemne a góra – bluzki, żakiety, tuniki pozostawiają nam na pewną dozę szaleństwa.

Postaw na krój litery A

W przypadku pań o rubensowskich kształtach, najlepiej sprawdzającym się modelem sukienek, jest ten o fasonie litery A – pięknie podkreśla bowiem biust, jednocześnie ukrywając dodatkowe kilogramy w talii (zob. oferta outletu Gaba). Kobiety w rozmiarze XXL powinny wybierać również proste sukienki ze zwiewnych materiałów.

Dekolt i ramiączka

Twój obfity biust wymaga odpowiedniej oprawy – idealny będzie więc dekolt w literę V! Pozwoli on także wydłużyć sylwetkę i ze smakiem podkreślić piersi. Podobny efekt osiągniemy także stosując dekolt w kształcie łódki. Podstawowym błędem, popełnianym przez puszyste panie, jest wybór tunik, sukienek oraz bluzek na cienkich ramiączkach – warto postawić na te szersze, dzięki nim sylwetka zyska na lekkości, nie będzie się bowiem wydawała ciężka czy przysadzista.

Stosując się do powyższych rad, pamiętaj o jednym – wybieraj to, w czym czujesz się pięknie, swobodnie, ale i wygodnie. Nawet najlepszy ciuch będzie wyglądał kiepsko, jeśli jego noszenie nie będzie dla ciebie komfortem i przyjemnością.