600x600ep_sphpwrsSezon jesień- zima 2015/16 zaskakuje nas nie tylko kolorem ,ale i wzorem! W tegorocznej propozycji znajdziemy wzory od klasyki po abstrakcję i geometrię. Obowiązują wzory makro i mikro!…

Kolekcje w sezonie jesień- zima 2015/16 opierają się na modelach totalnie wzorzystych lub posiadających jedynie elementy modnych deseni. Dodatkowo poszczególne części garderoby wzbogacone zostały o ozdobne aplikacje i metalowe detale.

W tym sezonie każda z nas znajdzie coś dla siebie gdyż możliwość wyboru sprosta oczekiwaniom wielbicielkom wielu nurtów i upodobań! Świat mody przygotował dla nas wiele wariantów, które możemy wykorzystać w naszych jesienno- zimowych stylizacjach.

Wybierz swój ulubiony deseń!

Kwiaty– od wersji mini łączki po kwiaty giganty, mogą być realistyczne lub abstrakcyjne. Króluje wzór kwiatowy w stylu retro!

Paski– skośne paseczki, w wersji black & white lub grube kolorowe/ kontrastowe pasy

Zygzaki i szlaczki– plamy koloru, niedbałe muśnięcia pędzla, kolorowe kreski i maziaje „ze szkolnego zeszytu” . Printy na ubraniach przedstawiające dziecięcą twórczość w postaci zwierzątek, domków i ludzików.

Panterka– najbardziej trendy w wariacjach kolorystycznym ,które niczym nie przypominają klasycznej wersji tego wzoru. Kolorystyka tj.: róże, czerwienie, niebieskości ma swoje zastosowanie również w przypadku wzoru moro.

OP-ART – w wersji czarno- białej i nie tylko. Graficzne wzory romby, krechy, motyw szachownicy, pasy, kropy ,koła wiodą prym w tegorocznych propozycjach projektantów.

Patchwork– metoda szycia polegająca na łączeniu ze sobą kawałków materiałów o różnym wzornictwie.

BOHO– ponownie króluje w tym sezonie! Zamszowe modele, zwiewne sukienki maxi oraz frędzle to główne atrybuty tego stylu.

Ważną kwestią są również materiały ,a także techniki wykorzystywane przy produkcji tegorocznych kolekcji. Materiałom nadaje się efekt trójwymiarowy i przestrzenność struktur. Wykorzystuje się techniki tkackie, eksperymentuje ze splotami. W proponowanych kolekcjach swoje miejsce znalazły np. wełna, żakard, koronki i hafty, także lureks okazał się wielkim hitem tego sezonu!